Okulary VR do smartfonów

(1 wynik)
Filtry
Producent
Status
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Kompatybilność
Czujniki
Kolor
Waga
g
-
g
Gwarancja
Popularność
PopularnośćCena: od najniższejCena: od najwyższejOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
z 1
Popularność
PopularnośćCena: od najniższejCena: od najwyższejOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
Okulary VR do smartfonów Samsung Gear VR szare 2019
  • Kompatybilność: Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6 Edge+, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy S10e
  • Czujiniki: Akcelerometr, Czujnik zbliżeniowy, Żyroskop
  • Waga: 345 g
  • Pole widzenia: 101º
599,00 zł
30
wyników na stronie
  • 1
z 1

Okulary VR do smartfonów

Ze smartfonem do świata Virtual Reality

Jeśli Twój komputer lub laptop nie ma wystarczająco mocnej karty graficznej, żeby obsługiwać gogle VR (Virtual Reality), możesz skorzystać z okularów VR do smartfonów. Działają na podobnej zasadzie, co headsety komputerowe, z tą różnicą, że obraz sferyczny przejmowany jest z wyświetlacza smartfona, a nie z procesora GPU. Finalnie zasada działania jest taka sama, a wrażenia wizualne bardzo zbliżone. Szczególnie, gdy zainstalujesz w goglach flagowy smartfon z panoramicznym ekranem o wysokiej rozdzielczości.

Dopasuj okulary VR do modelu smartfona

W instrukcji okularów VR do smartfonów znajdziesz informacje o minimalnej oraz maksymalnej wielkości telefonu. Trzymaj się tych zaleceń, w przeciwnym razie projekcja nie będzie komfortowa. Niekompatybilność może też dotyczyć czujników, w jakie wyposażone są nagłowne zestawy dla smartfonów. W konsekwencji gogle nie będą współpracować z telefonem, a Ty nie skorzystasz ze wszystkich możliwości świata VR.

Dodatkowe kontrolery

Projekcję sferyczną, która z chwilą założenia okularów VR będzie Cię otaczać w zakresie 360 stopni, podziwiasz poprzez obrót głową. Ale to tylko część możliwości świata VR. Najciekawsza jest interakcja ze środowiskiem. Do tego celu niezbędne są dodatkowe kontrolery, które łącząc się z czujnikami odczytują Twoje ruchy. Dzięki temu możesz używać przedmiotów w grach albo uruchamiać mechanizmy.