Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Wypłyń na gamingowego przestwór oceanu z Microsoft Game Pass na PC

Wypłyń na gamingowego przestwór oceanu z Microsoft Game Pass na PC

Ostatnimi czasy branżę obiegła informacja o tym, że gry nowej generacji będą kosztować na premierę ok. 350 zł. Za tę samą cenę możesz kupić prawie 9-miesięczną subskrypcję Game Pass na komputery osobiste, a tym samym zyskać dostęp do ponad 200 tytułów, w tym także tych najnowszych, jak Gears Tactis czy Doom Eternal, który lada dzień dołączy do biblioteki gier usługi na PC.

Microsoft Game Pass na PC – dlaczego warto?

Pierwszym argumentem przemawiającym za subskrypcją Game Passa jest oczywiście opłacalność, którą potwierdziliśmy przykładem na wstępie. Cena za miesiąc korzystania z usługi wynosi 40 zł, a kwota ta maleje w przypadku zakupu subskrypcji na kilka miesięcy z góry. Biorąc pod uwagę obecne ceny gier na rynku, jest to naprawdę korzystne ekonomicznie rozwiązanie.

Warto wspomnieć co nieco o samej bibliotece gier. Ta z miesiąca na miesiąc sukcesywnie się powiększa. Wybór jest naprawdę spory. W przeciwieństwie z konsolowego Game Passa, znajdziesz tu gry stworzone z myślą o sterowaniu myszką i klawiaturą, a więc chociażby strategie czasu rzeczywistego. Nie brakuje oczywiście gier indie, zremasterowanych klasyków (np. produkcji z cyklu Age of Empires) czy hitów ze stajni studiów Microsoftu, a więc gier z serii: Forza, Gears czy Halo.

A gdyby połączyć granie na konsoli z graniem na pececie…

Jeśli do grania wykorzystujesz zarówno konsolę Xbox, jak i komputer stacjonarny, możesz postawić na Game Pass Ultimate, który łączy oba te urządzenia, oferując przy okazji kilka nowych funkcjonalności, takich jak gra w chmurze xCloud czy dostęp do biblioteki gier EA Play. Cena? Ledwie 15 zł miesięcznie więcej niż w przypadku standardowego Game Passa na PC i konsole.

Game pass PC

Microsoft Game Pass – co warto wiedzieć o usłudze?

Jeśli rozważasz rozpoczęcie przygody z Game Passem, ale nie do końca wiesz, na czym to polega, z czym się wiąże, a przede wszystkim – jakie gry znajdziesz w bibliotece usługi, przeczytaj koniecznie kompendium wiedzy o Game Passie na portalu Geex.

Sprawdź też Game Passa na PC w sklepie x-kom